پیام خانم ایرینا بوکووا (مدیر کل یونسکو) به مناسبت روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه (6 آپریل 2016)

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

   

  پیام خانم ایرینا بوکووا (مدیر کل یونسکو)

  به مناسبت روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه (6 آپریل 2016)

   

  AWT IMAGE

  این روز بین‌المللی فرصتی برای احترام به ارزش‌های مهمی چون به‌اشتراک گذاری، احترام متقابل و خود‌بهسازی در اختیارمان می‌گذارد، ارزش‌هایی که در واقع بیانگر روح واقعی ورزش هستند. ارزش‌های مثبت ورزش افراد را به هم نزدیک می‌کند و امکان ترویج فرهنگ گفتگو را در بین کشورها فراهم می‌آورد. تاریخچۀ ورزش نشانگر توان آن در از میان بردن تعصب‌ها است که به این واسطه راه‌گشا و ترویج کنندۀ حرکت‌هایی است که حقوق و کرامت افراد را ترویج می‌کنند و به این واسطه به آنها حضور و نمودی جهانی می‌بخشند. ورزش ابزاری قدرتمند برای شمول اجتماعی، برابری میان زنان و مردان و توانمندسازی جوانان است و فوایدی دارد که فراتر از استادیوم‌ها احساس می‌شوند. به واقع، ارزش‌های به‌دست آمده از طریق ورزش و در قالب آن نظیر رعایت عدالت در بازی و روحیۀ کارِ گروهی برای کل جامعه با ارزش هستند. بنابراین، حمایت از ورزش به عنوان زمینه‌ای برای آموزش و ترویج احترام متقابل با هدف پاسداری از آن در مقابل تقلب و دوپینگ که با اخلاق ورزشی و سلامت ورزشکاران در مغایرت هستند، امری حیاتی است.

  من بسیار خوشوقتم که کشورهای عضو یونسکو منشور جدید بین‌المللی ورزش و تربیت بدنی را در نوامبر 2015 تصویب کردند. منشور جدید با تأکید بر اصول اخلاقی و استانداردهای کیفی تضمین کنندۀ مشارکت همه در ورزش، خود گامی به جلو در تحقق محیطی مبتنی بر بردباری بیشتر، عادلانه‌تر و فراگیرتر برای ورزش است. به علاوه، هدف از منشور یاد شده ضمانتی است برای حمایت از همۀ زنان و مردانی که چه به‌ عنوان داوطلب یا افراد حرفه‌ای فعال در این حوزه در جهان هر روز به تعهد خود به ورزش پایبند هستند و برای ترویج روحیۀ ورزش به‌عنوان منبعی ماندگار و نامحدود برای حیات و تجدید‌پذیری جوامع تلاش می‌کنند.

  نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : شنبه 24 مهر 1395 ساعت: 5:36
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها